szucs balazs

(2013. augusztus 1.- 2015. augusztus 1.)

1976. június 15-én született Budapesten. Családjával 1986 óta él Pesthidegkúton. A középiskolát a Budapesti Piarista Gimnáziumban végezte, 1994-ben érettségizett. Gyermekkora óta a Regnum Marianum közösség tagja. Érettségi után az Esztergomi Szemináriumba jelentkezett. 1999-ben diakónussá szentelték, hatodévben diakónusként a rákoskeresztúri Szent Kereszt Plébánián végezte szolgálatát. Pappá szentelése 2000. június 17-én volt Esztergomban, első újmiséjét másnap, június 18-án mutatta be a hidegkúti-ófalui templom kertjében. 2000 és 2006 között káplán volt Szentendrén, ahol főleg az ifjúsággal foglalkozott. Önkéntesekkel megrendezte az István a király című rockoperát és a Valahol Európában című musicalt, amit itthon az anyaországban, Kárpátalján, Erdélyben és a Vajdaságban is előadtak. 2006-tól a Pázmány Péter Katolikus Egyetem egyetemi lelkésze és tanára. Csobánkán nehéz sorsú gyerekeket táboroztat évek óta. 2012-ben először rendezte meg a Remény Kis Emberei Fesztivált szeptember 1-jén a pesthidegkúti Klebelsberg Kultúrkúriában. Akkor már több mint 10 éve foglalkozott nehéz sorsú fiatalokkal itthon és a határainkon túl. Ezért a tevékenységéért 2012 novemberében a „Gyermekekért” díjat kapta Budapest II. kerületének Önkormányzatától. 2013. augusztus 1-je óta széphalmi plébániai kormányzó, és egyúttal oldallagosan ellátja az ófalui plébániát. Mindezek mellett tovább végzi egyetemi tanári és lelkészi munkáját, és dolgozik a Páduai Szent Antal Gimnáziumban, a Javító Intézetben, a máriaremetei, zsámbéki, piliscsabai regnumosokkal, a schönstatti fiatalokkal, és gondoskodik a kárpát-medencei nehéz sorsú gyerekekről.