2015 augusztus 1-

Păduraru Iulian 1983-ban született Moldvában, Dioszin községben. Középiskolai tanulmányait Oneşti városban végezte. 2002 szeptemberében ösztöndíjat kapott a budapesti Balassi Intézetbe, ahol magyarnyelvi tanulmányokat folytatott. Sikeres vizsgát követően az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Karára, könnyűipari mérnöki szakra jelentkezett, ahová felvételt nyert, de végül az Esztergomi Szemináriumba kérte felvételét, ahol 2003 szeptemberétől készült a papságra. 2008. május 17-én diakónussá szentelte dr. Székely János segédpüspök atya. A 2008/09-es tanévben diakónusi gyakorlaton volt a szentendrei Keresztelő Szent János plébánián. 2009. június 13-án szentelte pappá Erdő Péter bíboros úr. Jelmondatául Izajás szavait választotta: „Az Úr lelke nyugszik rajtam, mert Ő kent föl engem.” (Iz 61,1). Emellett hivatásának gyakorlásában Szent II. János Pál pápa buzdító szavai is kísérik: „Non abbiate paura!” („Ne féljetek!”). Káplánként szolgált 2009 és 2011 között a kelenföldi Szent Gellért Plébánián, 2011 és 2015 között a kispesti Nagyboldogasszony Főplébánián. 2013-ban “Reménység Emlékplakett” kitüntetést kapott a Reménység Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában végzett munkájáért. 2015. augusztus 1-jétől Erdő Péter bíboros úr plébániai kormányzóvá nevezte ki a széphalmi plébániára, a pesthidegkút-ófalui plébánia oldallagos ellátásával.